Цікаве

Де народжується електроенергія


Унікальна можливість зазирнути за високий паркан і побачити, де і як народжується електроенергія. Раз на рік ДТЕК Добротвірська ТЕС влаштовує незвичну екскурсію. Нині на підприємстві побували 20 дітлахів з Добротвора.

Візит влаштували з нагоди Всесвітнього дня охорони праці.  Об’єкт режимний.  Тож передусім – інструктаж, як поводитись, на що зважати. Краще засвоїти інформацію гостям допомагають персонажі відомого мультика. А далі малеча переодягається. Як справжні енергетики, жартує Ліліана.

«Мають мати спецодяг, каску, рукавиці, спеціальні чоботи, окуляри і вони мають дотримуватися правил безпеки».

А ці діти такий спецодяг уже бачили:

«Мені дали штани і ту спецовку, яку тато носить».

«Я відчуваю себе як тато, тільки мій тато більший, а я менший».

Екскурсія розпочинається. Гостям показують серце станції – головний щит управління. Далі дітей ведуть туди, де зберігають вугілля. Його на станції перетворюють на світло і тепло для домівок українців.

Увесь складний технологічний процес пояснити просто і весело, – енергетики справляються. Маленькі екскурсанти переходять з цеху в цех. Що таке трансформатор, чи яка потужність станції, – від дітей сьогодні не приховують нічого.

І головне – прості правила безпечного життя. Уже п’ятий рік поспіль у День охорони праці дітям нагадують, що не слід робити, аби не нашкодити собі, як на великому підприємстві, так і у школі чи вдома.

Олег Таращук – директор ДТЕК Добротвірська ТЕС

«Для нас дуже важливо, щоб батьки цих дітей, аби вони приходили на роботу здоровими і здоровими, звичайно, виходили з робочого місця. Тому займаємось реалізацію кількох проектів дуже важливих, вони з одного боку і популяризують нашу професію, а з іншого підкреслюють важливість охорони праці як такої».

Діти – у захваті

«Я думав, шо тут набагато все важче. Що тут беруть і тачками возять те вугілля».

Батьки – щасливі.

Олена Добровольська – працівник ДТЕК Добротвірська ТЕС

«Вона багато разів зустрічала мене перед станцією і весь час просила: мама, можна я на територію пройду. Але я казала, що у нас закритий обєкт і у нас таке неможливо, а сьогодні є така нагода, тож показую дитині, як я працюю». Саме після таких зустрічей, охочих нести людям світло і тепло на Добротвірській ТЕС більшає. Так само, як і тих, хто розуміє – працювати потрібно безпечно. На кожній роботі. Адже вдома чекають діти

Залишити відповідь