Цікаве

Допомогти ближьому


Суть християнства – у допомозі ближньому. Сьогодні – це підвезти лікаря на роботу, купити продукти самотній сусідці, зрештою – навіть усвідомленим перебуванням вдома ми допомагаємо нашій медичній системі рятувати життя українців. Прикладом такого дієвого милосердя стала і християнська спільнота «Благословення». З оголошенням пандемії її члени створили у Львові волонтерський штаб і взялись забезпечувати медиків засобами захисту, доправляти харчі потребуючим, виготовляти антисептики і шити маски.

Тут, на території греко-католицького храму святих Володимира і Ольги, три тижні тому почав діяти волонтерський штаб спільноти «Благословення». Небайдужі парафіяни організовано допомагають потребуючим: збирають гроші медикам на захисні костюми, респіратори та ось такі щитки на обличчя…

А самотнім стареньким – на продуктові набори. Гречка, макарони, олія. Все найнеобхідніше, аби не доводилось полишати домівку. Допомагають і багатодітним сім’ям, які через карантин опинились у скрутному становищі.

Христина Гупало, учасниця християнського волонтерського штабу спільноти «Благословення»

«Треба розуміти, що сім’ї, в яких батько працював та був годувальником, а зараз, залишився без роботи, то сім’я залишилася без засобів для існування».

Якщо рису чи макаронів вистачає, то солодощі – у дефіциті. А діти з неблагополучних сімей на Великдень чекають свята…

Христина Гупало, учасниця християнського волонтерського штабу спільноти «Благословення»

«Хочемо якісь шоколадки, печиво святкове закупити, аби бодай трохи додати радості, бо дитина не розуміє цього: карантин, не карантин…».

Усім – як і медзакладам, так і потребуючим – передають захисні маски, пошиті волонтерами. Світлана – одна з них. За швейною машинкою проводить увесь вільний від роботи час. Спершу пошила для рідних.

Маски – багаторазові. Переправ, попрасував – і можна одягати знову. Тож Світлана взялась забезпечувати такими стильними виробами ще й потребуючих – безхатьків, самотніх людей, сім’ї, що через пандемію опинились у скрутному становищі.

Світлана Локоткова, волонтерка

«Почали надходити скарги від людей, що маски не можливо придбати. Тому виникла ініціатива, з того що є, зробити маски».

Виготовляють волонтери і антисептики. Дезінфікуючі рідини змішують власноруч в одному з церковних приміщень. Зі спирту, гліцерину та перекису водню.

«Є така велика тара, яка може бути розлита в інші ємності. Церкви таке потребують».

Та все ж першим ділом волонтери спільноти «Благословення» дбають про тих, хто на першій лінії боротьби з коронавірусом – про медиків. Зорганізували аж 15 мобільних груп, які закуповують за роздрібними цінами засоби захисту і везуть туди, де їх не вистачає.

Назарій Островський, керівник християнського волонтерського штабу спільноти «Благословення»

«У масштабах області чи міста – це є мізерна кількість. Але ми чітко працюємо на потреби окремих лікарів, які до нас звертаються, яких ми знаємо, ми знаємо, що ці люди дійсно потребують. Моя дружина є медик, до прикладу, у Львівській інфекційній лікарні».

Поки дружина Назарія на чергуванні у реанімації інфекційної лікарні, він відносить зібране волонтерами іншій лікарні – обласній клінічній. Тут, на другій лінії фронту, куди доправлятимуть хворих, якщо їх кількість зростатиме, теж потребують допомоги. Бракує респіраторів, захисних щитків, та особливо – одноразових медичних костюмів. Бо ж хворих доводиться приймати щодня…

Михайло Гичка, гендиректор Львівської обласної клінічної лікарні

«Наша обласна клінічна лікарня поки готова на 70 відсотків. Решта – не знаємо. Надіємося ще на спонсорську допомогу».

А у волонтерському штабі «Благословення» не вщухає робота: перед Великоднем тут готують чималу кількість пакунків для потребуючих і чергову партію засобів захисту для медиків. Харчі та медзасоби збирають усією парафією.

отець Богдан Калатин, сотрудник храму святих Володимира і Ольги у Львові

«Переважно це прості люди. Ми запуситили навіть флешмоб – не мусиш бути олігархом, щоб допомогти, будь простим».

Тож усіх людей доброї волі, які мають бажання і змогу допомогти як медикам, так і тим, хто сьогодні потребує підтримки, закликають доєднуватись.

Залишити відповідь