Цікаве

Ефективне заощадження


Визначити скільки води родина витрачає за місяць і як зробити так, щоб менше платити за неї. Ці та інші навички опановують старшокласники Добротвірської школи в рамках проекту «Нова генерація».

Проект ініціювала ДТЕК Добротвірська ТЕЦ чотири роки тому. Тоді задіяли понад 700 учнів. Теперішня група знання з енергоефективності здобуває інтерактивно.

В учнів є спеціальна програма. Спочатку вони читають теоретичний матеріал про поводження з відходами до прикладу, чи як працює ОСББ. А вже потім складають тест. Отримані бали перетворюють у гроші, які пізніше можуть вкладати у будівництво віртуального будинку.

Василь Нецик –  директор Добротвірської школи

«Вони вивчають і шляхи вдосконалення, економії коштів в ЖКГ, взагалі скажу так, що дармової енергії вже не буде, за це треба буде платити, кожен раз все більше і більше».

Саме тому вже у своїх віртуальних домівках школярі запроваджують джерела альтернативної енергетики. Встановлюють теплоощадні вікна тощо. Втім отриманий досвід вже й у життя навчилися втілювати.

Діана Солудичик – учениця Добротвірської школи

«Я порадила своїм батькам наклеїти ізоляційну плівку за батареї, вона зберігає тепло. І це дуже економічно, через те що багато тепла виходить за батареї, а коли є ізоляційна плівка, то вона його стримує».

Андрій Маїк – учень Добротвірської школи

«Ми наприклад поставили аератори на кран і це зменшило кількість витраченої води. Тому що за останній місяць став рахунок за воду набагато менший».

ДТЕК Добротвірська ТЕЦ проект енергоефективності розвиває у трьох навчальних закладах. А учні цієї школи намагаються впровадити новітні технології й на території своєї альма матері. Тому класи тут облаштовані тепловими екранами позаду батарей, зекономили й на вуличних світилах,  а звичайне освітлення замінили на енергоощадні лампи ЛЕД. Відтак в рік вдається заощадити 30 тисяч гривень.

Ірина Палійчук – вчитель інформатики Добротвірської школи

«Недавно ми ходили в один із підїздів нашого будинку. Ми утеплювали батареї, прибирали, тобто показали як можна самостійно теж робити якісь дії, аби покращувати наші умови в яких ми живемо».

Програму «Енергоефективні школи» наразі втілюють у понад 850 навчальних закладах усієї країни. А минулого тижня задум отримав міжнародне визнання: переміг у конкурсі партнерських проектів Глобального договору ООН. Програма стала кращою у номінації – «Планета».

Тетяна Оверіна, директор з регіональної політики компанії ДТЕК

 « Цей проект є унікальним і потрібним. Ним зацікавилися не лише Україна і українські школи, але й Польща і Білорусь. У майбутньому ми можливо досягнемо і міжнародного рівня».

Вкінці грудня серед команд, які беруть участь у проекті зі всієї країни оберуть найкращу. І нагородять премією. До прикладу у 14-му році переможці отримали 25 тисяч гривень.

Залишити відповідь