Цікаве

Енергоефективні оселі – новий тренд ДТЕК


Як зробити власну оселю енергоефективною, зберегти природні енергоресурси та ще й зекономити. Таким лайфхаками вже понад шість років із українськими школярами діляться енергетики ДТЕК. Все у межах проекту «Енергоефетивні школи». Цьогоріч нова хвиля програми стартувала на Львівщині. Для цього вперше у спеціальні команди об’єднали учнів з Бурштина, Добротвора та Зеленодольська.

ІННА КУЛЕБА – школярка, учасниця проекту «Енергоефетивні школи»

«Ми проходили тести і там, де також були тести як економити воду, як утеплювати хату, вікна, підлогу. Ми робили,  в нас був там  уявний будинок, там, де ми його ну утеплювали».

ТЕТЯНА ІГОЙНА – школярка, учасниця проекту «Енергоефетивні школи»

«Це було на сайті, це був, ну будинок в 2D і була кімната, у яких потрібно було щось робити. Тобто ми мали кошти, кошти ми заробляли за рахунок тестів, які ми робили і за рахунок тих коштів ми встановлювали вікна».

 

Окрім віртуального світу, дбають і про реальний. Спільно школярі з Івано-Франківської, Львівської та Дніпропетровської областей озеленили сквер: викопали ямки, наносили воду та висадили дерева. Дорослі ж такому завзяттю дітей не натішаться.

 

ВАСИЛЬ НЕЦИК – директор Добротвірської СЗШ І-ІІІ ступенів

«Вони хочуть у майбутньому мати свої сонячні електростанції, вітряки і ми над тим працюємо. Ми хочемо, щоб і батьки, і їхні колеги, майбутнє покоління все більше і більше прикладалися до того, щоб Україна мала більше відновлювальної енергії, а головне джерело – це сонце».

 

У Бурштині проект ДТЕК «Енергоефективні школи» триває вже третій рік. Її учасники – школярі від 14 до 16 років.

 

АЛІНА ЗУЙКОВСЬКА – менеджер дирекції з регіональної політики в ДТЕК Енерго

«Школи, які беруть участь у проекті в період навчання, вони за нашою статистикою, економлять близько 20% своїх витрат на енергоефективність. Основним здобутком цього проекту є не тільки те, що школярі, учні, батьки вчаться економити енергоресурси в рамках цього проекту. Це проект про цінності, які об’єднують всю країну».

Проект ДТЕК «Енергоефективні школи» діє у 16 містах України. За роки існування він об’єднав понад тисячу шкіл по всій державі. Отож, енергоефективні оселі – це не тільки необхідність, сьогодні це – новий тренд, який впроваджує ДТЕК.

Залишити відповідь