Цікаве

Крок назустріч футбольній мрії


У місті Добротвір на Львівщині стартував всеукраїнський проект для школярів «Давай, грай!». Це спільний задум компанії ДТЕК та футбольного клубу «Шахтар».

На першому тренуванні чотири десятки місцевих дітлахів випробовують нове поле. На ньому вони займатимуться безкоштовно. Задарма і м’ячі, й помаранчево-чорна форма: юних спортсменів забезпечують усім необхідним інвентарем. Малеча не натішиться й уже мріє про велике футбольне майбутнє.

 Юний футболісти зізнаються:

– «Я футболом займаюся з 5 років, почав займатися з татом, потім прийшов сюди, поле мені дуже подобається, тому що минуле поле воно було погане, ями були, а зараз дуже гарно усе»

-«Футбол, я навіть не знаю, це як стиль життя, я думаю, бути навіть як Кріштіану Роналдо було би непогано»

-«Я дуже люблю футбол, хочу стати як Роналдо і Тайсон»

Ганятимуть тут м’яча діти віком від семи до дванадцяти років, двічі на тиждень. Займатимуться хлопці й дівчата, як справжні футболісти – із професійними тренерами, яких навчали європейські фахівці.

Михайло Демчук, тренер «У моєму віці не було такого зовсім, навіть приблизно не було, ми грали, де тільки могли, у дворах,  усюди, де можна. Для теперішніх дітей це дуже сильно є, для розвитку, тепер тільки займатися одне завдання, аби здорові вони були»

Сучасний майданчик зі штучним покриттям у Добротворі відкрили в межах меморандуму між компанією ДТЕК та Львівською обласною радою. Поле – з освітленням, тож грати діти зможуть навіть увечері. Лише цього року компанія ДТЕК виділила на розвиток дитячого футболу 6 млн гривень.

Олександр Ганущин, голова Львівської обласної ради

«У Львівській області маємо два такі поля, ми обидва вже відкрили – це Червоноград і Добротвір. Я вважаю, що це правильна ініціатива, яка показує, що влада може працювати з великим бізнесом, і з того є користь безпосередньо громаді в якості подібних соціальних проектів»

В межах проекту юні футболісти матимуть змогу систематично брати участь у змаганнях. Завдяки цій ініціативі спортивну майстерність удосконалюють понад 1600 дітлахів вже у чотирнадцяти містах і селищах країни.

Олег Таращук, директор ДТЕК Добротвірська ТЕС.

« Зміст проекту – залучити максимальну кількість дітей для спорту, для розвитку, популяризації футболу як самої популярної гри в нашій країні. Для дітей це нічого не коштує, тому що компанія дає повністю інвентар, надає методичну допомогу. Для реалізації цього проекту компанія виділяє 7, 6 мільйона гривень»

«Давай, грай!» крокує далі, і невдовзі майбутніх зірок футболу тренуватимуть у селі Дем’янів Івано-Франківської області, у Петропавлівці, що на Луганщині і в Білозерському на Донеччині.

Залишити відповідь