Цікаве

Про цінову політику


З введенням карантину ціни у магазинах почали зростати.

Однак експерти запевняють – провини підприємців у цьому немає та пояснюють: карантин збігся з традиційним сезонним зростанням цін на деякі групи товарів, а ажіотаж лише прискорив процес.

Володимир Цибулько – експерт

«Самі мережі не зацікавлені у подорожчанні товарів, оскільки це зменшує їхній оборот. Вони тоді будуть менше продавати.

Завжди навесні, продукція, яка зберігається по пів року на складах, дорожчає, тому що є витрати на її зберігання. Зараз же через епідемію експортно-імпортні операції припинилися.

Ціни формують не роздрібні мережі. Роздрібні мережі лише встановлюють торгівельну націнку, а ціни формує виробник. Виробник через ускладнення імпортних операцій та коливання курсу гривні, почав страхувати свої ризики.

Ігор Кустовський – директор департаменту Антимонопольного комітету України

«У нас є інформація, що це постачальники. Ми цю інформацію перевіряємо. Оптові продавці підвищують ціни протягом останніх декількох тижнів, і, відповідно, роздрібні мережі ретранслюють ці ціни на своїх полицях».

Ми порівняли ціни декількох мережевих магазинів на продукти першої необхідності. Зокрема, на гречану крупу, макаронні вироби, фрукти та цукор. Різниця у вартості – від однієї гривні і більше. Українці ж знають, де купити дешевше.

Любов Іванівна – покупець

«А мені здалося, шо в АТБ найдешевше. Мені овочі потрібно: буряк, моркву, картоплю. Я переконалася, що всюди дорожче. А в АТБ трішки дешевше.

Більшість українців називала одну й ту саму мережу магазинів, запевняючи, що навіть після підвищення цін товари в АТБ дешевші, ніж в інших мережевих супермаркетах.

Залишити відповідь