Цікаве

Ратуша для незрячих

 

   Незрячі ретельно торкаються кожної деталі на бронзовій скульптурі. Побачити усю красу рідного Львова восьмирічна Діанка не зможе ніколи, бо в дівчинки вроджена патологія очей. Але сьогодні вона пальчиками, на дотик,  змогла відчути те, про що їй так багато розповідала мама.
 
   Синхрон : Діана Патерега – незряча: «Ось це такі віконечка . Дали мені можливість попробувати Ратушу, бо насправді я її побачити не можу, ну я її уявляю, ну, але треба трошки її побачити».
 
   При створенні макета автори враховували особливості незрячих людей. На дотик можна буде розпізнати усі арки, балкони, годинник на Ратуші та навіть левів, які зустрічають гостей. В цій маленькій копії навіть така ж кількість вікон, як у її великого близнюка.
  
  Синхрон: Василь  Одрехівський – автор макета: «Макет передає всі елементи, всі елементи архітектурного оздоблення  львівської Ратуші, навіть леви відображені. На кожному етапі ми радилися з незрячими, щоб він був адаптований і якнайкраще був пристосований для таких тактильних відчуттів».
 
    Над створенням проекту скульптори працювали понад пів року. Львівська Ратуша стала першим архітектурним об’єктом міста, який зможуть відчути люди із вадами зору.
 
    Синхрон: Оксана Потимко – автор ідеї»  «Як виглядає вежа про яку напевно ну не раз люди чули, чули про її розміри, висоту, але ж ніхто ж її не бачив з незрячих, тобто ти можеш долонями рук побачити те чого ти нажаль, позбавлений можливості бачити очима.
 
   А ще скульптура містить інформаційну таблицю шрифтом Брайля. Там коротка історична довідка про будівництво Ратуші та її особливості.

Залишити відповідь