Цікаве

Шукаємо таланти


Ця багатосторінкова книжка із соняхами на палітурці – результат Всеукраїнського конкурсу творів на сільську та аграрну тематику імені Григора Тютюнника. Ідея створити такий примірник з’явилася торік у членів Аграрної партії України та Української бібліотечної асоціації. Оголосили конкурс – перечитали майже сотню рукописів від претендентів – обрали переможців і презентували альманах на 24 ому Форумі видавців.

 Віталій Скоцик – лідер Аграрної Партії України

«Це твори на різні смаки. Вони від авторів із різних куточків України, тому вони відображують усе різноманіття тих народів, національностей, різних культурних традицій, які наповнюють нашу велику державу. Це надзвичайно цікаво».

Працюючи над збіркою організатори конкурсу розповідають, що ставили перед собою світлу та просту мету.

Оксана Мусієнко – керівник проектів і програм Аграрної партії України

«Написати і розказати про нього так щоб містянин, який ніколи не жив у селі, теж його полюбив. Підняти молоді таланти, дати їм можливість до розвитку, дати їм імпульс до руху. Знайти себе, повірити в себе. Ось така була головна наша мета».

Один із десяти талановитих письменників, чиє ім’я тепер надруковане на палітурці, Андрій Іллін – дебютував на цьому конкурсі як прозаїк. До цього чоловік писав лише вірші.

Його твір «Крок у нікуди» розповідає про закинуте село, в якому один єдиний мешканець прагне відродити поселення.

Андрій Іллін – письменник

«Він проходить всю бюрократичну тяганину, щоб створити з цього населеного пункту, де він залишився сам – хіпівсько-екологічне поселення».

Презентували книгу не лише на Форумі видавців. За декілька днів до дійства лідер Аграрної Партії України завітав у місто Рудки, Самбірського району та у місто Великі Мости, що на Сокальщині.  Тамтешні мешканці мали змогу отримати примірники у подарунок та особисто поспілкуватись із Віталієм Скоциком про те як змінити країну на краще.

Віталій Скоцик – лідер Аграрної Партії України

«Люди в інших країнах завжди знали, що саме вони мають побудувати свою державу. І держава не починається зверху, вона починається знизу. Це те що я говорив у різних куточках нашої країни. Ідіть до влади. До місцевої влади. Починайте з сільської і селищної, районної, міської».

За словами організаторів, завдяки конкурсу вони зібрали багатий врожай творінь нових українських поетів та прозаїків. Тому оголосили, що конкурс стане традиційним.  Усі охочі віком від 15-ти до 35 років, можуть надсилати свої україномовні твори на сільську тематику. Зробити це повинні до 31 грудня цього року. Далі рукописи переглядатимуть члени журі. І вже у березні наступного року визначать, хто стане лауреатами та переможцями всеукраїнського конкурсу творів імені Григора Тютюнника у номінаціях проза та поезія.

Залишити відповідь