Цікаве

Як відновити застарілий житловий фонд?

 

На семінарі, який Академія будівництва організувала у Львові, зібралися експерти містобудування з усієї України. Будівельники, науковці та освітяни приїхали ділитися досвідом – розповідали як проходити експертизи проектів та розбиратися у сучасних нормах забудови. Підприємці та юристи роз’яснювали складні правові терміни простими словами. Відтак виконували основну місію академії – мотивувати та вчити працівників галузі.

 

 ЗК. Ключовим питанням семінару було відновлення застарілого житлового фонду міст. За словами Віктора Лещинського в Україні є тисячі сімей, які мешкають у аварійних будинках. Як не допустити, аби вони залишилися без даху над головою, вчилися у Словаччині. Там створили спеціальний фонд, який фінансував спорудження нового житла. Будинки потім почали здавати в оренду. За ці кошти і ремонтують старі приміщення.

Віктор Лещинський – віце-президент Академії будівництва України

«Проходить і модернізація мереж, і займаються питаннями відновлення житлового фонду, таким чином надають людям кредити майже за нульовою ставкою».

Однак ділилися не лише європейським досвідом, а й власним. Академія будівництва розробляє інноваційні проекти, серед яких і перший в Україні енергоефективний будинок.

Такі семінари проводять в багатьох містах України: цьогоріч вже побували на Черкащині та у Запоріжжі. Та найбільшу увагу приділяють історичним містам, таким як Львів. Адже тут гостро постає питання як зберегти пам’ятки і водночас розвивати містобудування. Експерти пояснюють, найважливіше – спочатку законодавчо захистити культурну спадщину.

Юлія Рутковська – член національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць України

«Створити дієздатну систему охорони культурної спадщини, а я би її краще називала збереження культурного надбання, тому що охороняти – це один вид дій, а зберігати це ціла сукупність. Починаючи від досліджень і завершуючи наданням нового життя кожній пам’ятці».

Серед членів Академії – кандидати наук та керівники будівельних вишів. А тому дбають і про освіту. Аби молоді спеціалісти не виїжджали працювати за кордон, кажуть, треба розвивати технікуми та коледжі.

Іван Назаренко – президент Академії будівництва України

«Підняти заробітну плату і треба піднімати рівень освіти. Також я думаю, що лежить у створенні спеціальних банків, які би давали молоді кредити на отримання пільг, наприклад, на квартири».

Цьогоріч Академія будівництва України святкує ювілей – 25 років з дня заснування. За цей час до своїх лав прийняла майже 2 тисячі будівельників та науковців.

 

 

 

 

Залишити відповідь