200 захисників обміняли на Медведчука, загалом звільнили 215 героїв. Перелік усіх


215 українських захисників, серед них 10 іноземців, вдалося звільнити з полону РФ. Натомість Росії віддали – кума Путіна Віктора Медведчука і 55 російських окупантів.

Про це повідомили президент України Володимир Зеленський та керівники Офісу президента Андрій Єрмак.

«Герой України Євгеній Бова. Герой України Лев Пашко. Герой України Денис Прокопенко. Дмитро Козацький – знаменитий Орест, фотограф з «Азовсталі». Микола Кущ і Костянтин Нікітенко. Катерина Поліщук (Пташка), Марʼяна Мамонова, Валентина Зубко, Яна Шумовецька, Зоряна Репецька, Анастасія Черненька.

Загалом 215 героїв.

Щойно завершився обмін. Ми повертаємо додому наших людей. Це однозначно перемога для нашої держави, для всього нашого суспільства. А головне – для 215 родин, які зможуть побачити своїх близьких у безпеці» – написав в Телеграм Володимир Зеленський.

Він наголосив, Україна памʼятає про всіх наших людей і намагається врятувати кожного українця. «У цьому сенс України, наша сутність, цим ми відрізняємось від ворога. Ми цінуємо кожне життя! І обовʼязково зробимо все, щоб врятувати усіх, хто перебуває в російському полоні.»

Зі свого боку, керівник Офісу президента Андрій Єрмак додав, що обмін полоненими пройшов у декілька етапів і у дуже різних локаціях. З російського полону вдалося повернути 215 людей. Це військові, прикордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, ТРошники, митники, цивільні… Серед них – офіцери, командири, Герої України, захисники «Азовсталі» і вагітні жінки-військові.

Єрмак додав, що серед звільнених – 10 іноземців, які воювали за Україну, і яким погрожували смертю. Вони вже знаходяться в місті Ер-Ріяд.

Голова Офісу президента деталізував, що вдалося обміняти 200 українців на Медведчука, який вже дав усі можливі покази слідству. А 5 героїв-командирів «Азовсталі» – на 55 російських полонених, які не мають для України жодного інтересу.

«Це був складний процес. Маємо 215 звільнених – це вагомий результат, який став наслідком правильної тактики з використанням позиції сили, включно з результатами фронтової роботи ЗСУ.»

«Їхнє повернення – заслуга народу України. Заслуга всіх і кожного захисника України, всіх і кожного, хто забезпечує їхні тили. Попереду ще багато випробувань. Та ми на боці світла, а світ – на нашому боці.»

Повний перелік усіх звільнених можна прочитати тут.

оренда квартири Львів

Новини