30-й Lviv BookForum відбудеться у жовтні онлайн і наживо

Фото: moemisto

4-8 жовтня у Львові відбудеться ювілейний 30-й літературний фестиваль та книжковий ярмарок BookForum.  Він буде у змішаному форматі: наживо та онлайн. Україномовну трансляцію заходів можна буде переглянути на сайті bookforum.ua. Англійською та іспанською мовами – на сайті Hay Festival (Велика Британія), одного з найбільших літературних фестивалів Європи, який вдруге є діджитал-партнером Lviv BookForum.

Про це повідомляють організатори заходу.

Вперше книжковий ярмарок зустрічатиме українських видавців на новій локації – поруч з  Центром архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа».

Цього року фокусна тема фестивалю – це «Перепис майбутнього». Письменники, інтелектуали та культурні діячі говоритимуть про прийдешнє, у якому Україна є сильним незалежним суб’єктом політичного світу, а кожна українка/українець відчуває свій вплив на власне й стороннє життя. Серед гостей – Енн Епплбом (США),  Бен Окрі (Нігерія), Ева Томпсон (США), Арт Шпігельман (США), Андрій Курков, Катерина Калитко, Віталій Портников, Олександра Матвійчук, Олександр Михед, Павло Вишебаба та інші.

«На BookForum’і ми говоритимемо про досвіди балканських воєн, порівнюватимемо постколоніальні та антиколоніальні процеси в різних країнах, спробуємо змоделювати, як на світову економіку впливатиме відбудова України. Однак найголовніше – вчитимемося зберігати людське в собі. Адже, як казала Ярина Чорногуз, українська письменниця та військова: “Війна стирає цивілізаційні прояви, але книги та література, які є вершиною цивілізації, можуть втримувати гуманне у нас”» – розповідає  програмна директорка Lviv Bookforum Софія Челяк.

Основна програма 30-го Lviv BookForum налічує понад 30 подій. Відбудуться дискусійні панелі, дитяча програма, традиційна Ніч поезії і музики, програма видавців, розмови, присвячені вшануванню пам’яті і творчості загиблих від війни українських письменників Вікторії Амеліної та Володимира Вакуленка.

оренда квартири Львів

Новини