30% Києва – з теплом і водою, Сумщина зі світлом, Кіровоградщину та Харківщину – почали заживляти

Фото: Укренерго

Третина мешканців Києва уже мають тепло- та водопостачання, решті – обіцяють повернути до ранку. Сумщина уже з електроенергією, також почали подавати світло на Харківщину та Кіровоградщину.

Зокрема, як заявив мер Києва Віталій Кличко енергопостачання є в 40 відсотках домівок киян.

«По кількох об’єктах критичної інфраструктури столиці були сьогодні ураження. Так, є дефіцит постачання електроенергії. Є пошкодження електромереж. Третина киян наразі – з водою та теплом. 40 відсотків – з енергопостачанням, хоча відключення енергії є.

Міські служби працюють, щоб до ранку повернути тепло і воду всім мешканцям столиці. Енергетики працюють, аби стабілізувати систему енергопостачання», – розповів Кличко.

Він нагадав, що у зв’язку із пошкодженням енергетичної системи та аварійними відключеннями електроенергії поїзди метрополітену у п’ятницю до кінця дня не курсуватимуть. Водночас, підземні станції працюють як укриття.

«Ми розуміємо, що для нас головне зараз – відновити роботу метрополітену, бо це основна артерія міста для пасажирів громадського транспорту. І ми працюємо над цим. Наразі ж просимо киян скористатися наземним громадським транспортом. Сьогодні в місті курсують автобуси за постійним

У нас їх зараз більше 500. Завтра в столиці також додатково запустять автобуси, що дублюватимуть трамвайні маршрути. Окрім того, місто організує рух автобусів, які частково дублюватимуть маршрути метрополітену», – додав мер Києва.

Як розповів голова Сумської ОВА Дмитро Живицький, уся область вже з електроенергією. Він закликав споживати електроенергію економно та подякував ЗСУ, «особливо підрозділам протиповітряної оборони».

За словами голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, в області почали подавати електроенергію.

«Частково Зміївська, Ізюмська, Богодухівська, Лозівська, Балаклійська, Нововодолазька, Краснокутська громади вже зі світлом. Розпочали заживлення і частково в Харкові», – написав він.

Він наголосив, енергетики роблять все можливе, щоб якнайшвидше подати енергію до всіх жителів, які через російські обстріли залишилися без світла.

Третині споживачів Кіровоградської області відновили електропостачання після знеструмлення внаслідок російської атаки зранку в п’ятницю, повідомив голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

«Позитивні новини від енергетиків. Понад 30% споживачів області вже з електрикою», – написав він.

Чиновник додав, що в першу чергу заживлюються об’єкти критичної інфраструктури, лікувальні заклади, потім – житловий фонд.

Новини