42 релокованих підприємства хочуть повернутись додому, – Степан Куйбіда

Фото: agricom

Через звільнення окупованих територій, релокований бізнес повертається додому.  Із 235 підприємств, що через війну переїхали на Львівщину, 42 готуються повернутись. 

Про це в ефірі «Першого Західного» повідомив директор департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Степан Куйбіда.

Він називає це «економічним патріотизмом», тому ставиться до цього з розумінням. Також говорить про нову тенденцію.

«Зараз філософія релокації трохи трансформувалась. Нині мова йде не про те, щоб врятувати будь-якою ціною те, що є, а саме диверсифікувати свої види економічної діяльності, на випадок, якщо ситуація буде нестабільною. Великі фінансово-промислові групи зараз активно займаються  диверсифікацією своїх корпорацій також і за рахунок західних регіонів. Тому ми маємо зараз дуже хороший шанс», – говорить посадовець.

В той же час, це не означає, що Львівщина від цього виграє фінансово. Бо питання сплати податків: за місцем реєстрації чи за фактичним місцем господарської діяльності, не було вирішено ще в мирний час, додає Куйбіда.

За його словами, сьогодні на Львівщину з інших регіонів перереєструвались 800 юридичних осіб. В цю цифру входить і бізнес, і громадські організації. Але, на думку чиновника, зараз правила реєстрації ніхто різко змінювати не буде, тому і в наступному бюджетному періоді ми будемо конкурувати за юридичну реєстрацію.

«Хоча  я податок на доходи фізичних осіб трактую як податок на благоустрій. Тому він мав би ділитись справедливо. Яка має бути пропорція податку – не знаю. Але неодноразово і народні депутати, і профільні середовища доходили до дискусії і чомусь вона завжди на першій зустрічі завмирала», – зауважує Степан Куйбіда.

оренда квартири Львів

Новини