50% Держбюджету -2023 піде на оборону країни, – Михайло Цимбалюк

Фото:armyinform

У Верховній раді вже почали обговорення головного фінансового документу країни. Це перший бюджет воєнного стану. І в ньому багато коштів передбачається на потреби української армії.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів народний депутат України Михайло Цимбалюк.

«1,3 трильйони гривень із 2,6 трильйонів – це виплати на оборону. Тобто, це передовсім зарплати, або грошове утримання військовослужбовців і інші речі, що стосуються фронту. Вперше 50% йде для оборони. Ще дуже важливо, що у проєкті Бюджету зафіксована виплата в повному обсязі соціальної складової. Також врахована індексація пенсій з квітня наступного року», – говорить депутат.

Водночас, за його словами мінімальна зарплата наступного року не буде підніматись, а залишиться на рівні 6700 гривень.  

«Долар Мінфін фіксує на рівні 42 гривень, хоча планувалося 50 гривень. Поки що не зрозуміло яким чином влада буде стримувати долар на такому рівні. Порадившись з експертами, ми розуміємо, що коливання будуть більші: на рівні 45, а можливо, і 50 гривень», – зазначає Михайло Цимбалюк.

В документі йому також не сподобалась, що власних доходів уряд передбачає лише 1,3 трлн гривень. На його думку, уряд має запропонувати Верховній Раді план розвитку економіки.

«Де візьмуться відсотки зростання, якщо на військові рейки економіка ще не переведена? І це зробити не так просто. Фіскальними методами, тиском на бізнес справа не вирішиться. Ми, навпаки, маємо бути вдячні цим людям, які в непростих умовах воєнного стану працюють, сплачують податки і допомагають фронту», – говорить нардеп.

Попри це, він прогнозує, що при ухваленні Держбюджету великого спротиву депутатів не буде. Нагадаємо, напередодні Кабінет міністрів схвалив проєкт бюджету України на 2023 рік і відправив його на розгляд Верховної Ради.

Новини