83% за те, щоб українська була єдиною державною мовою. Дані дослідження


83% опитаних українців виступили за те, щоб українська була єдиною державною мовою в Україні. Така думка домінує в усіх макрорегіонах, вікових та мовних групах. Про це в ефірі «Першого Західного» повідомив керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович. В березні цього року вони проводили опитування.

Водночас, за даними дослідження, за надання державного статусу російській мові сьогодні виступають лише 7%, тоді, як до війни за це виступали майже чверть. Традиційно у мирний час цього прагнули мешканці півдня та сходу. Але навіть  у цих регіонах таких було лише третина, а сьогодні їх кількість зменшилась майже вдвічі.

Також наслідком війни стало те, що дві третини тих, хто користується двома мовами у побуті готові найближчим часом перейти на українську мову. Серед російськомовних – таких третина.

«Головний результат наших досліджень у тому, що відмінностей між регіонами немає. Ми вже єдина нація. Ми говоримо однією мовою, ми визнаємо єдину державну українську мову. Це понад 80%. Колись до війни це звучало жартом, що Путін зробив найбільше для українізації України, але нині це виглядає правдою», – говорить соціолог.

Для дослідження опитали населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Метод опитування: телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 19 березня 2022 р.


Новини