Аграрії Львівщини планують на 20-30% збільшити площі під овочі «борщового набору» – Тетяна Гетьман

Фото: konkurent.ua

В Україні зросли ціни на всі складники «борщового набору», окрім буряка. За підрахунками сервісу доставки продуктів Zakaz.ua, ціна борщу, порівняно з січнем, зросла на понад 20%. Високі ціни пов’язані з втратою посівних площ в південному регіоні.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповіла директорка департаменту з питань агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

«Локальні продукти ми майже не експортували, тому казати, що був надмірний експорт і все вивезли  і тому такі високі ціни – ми не можемо. Проблема в тому, що, фактично, випали з сезону головні виробничі регіони, такі як Херсон, інші південні області. Вони виробляли дуже багато цієї продукції, як наприклад, цибулі. 60% її валового виробництва було сконцентровано в Херсонській області та на територіях, які були під окупацією і не висадили цей врожай. Тому цибуля є доволі дорога. Ми її імпортуємо», – говорить Тетяна Гетьман.

Вона зазначає, що і цього сезону компенсувати втрату важливого регіону не вдасться. Тому ціни на ту ж цибулю, навряд чи знизяться до 7-8 гривень, як було раніше.

Хоча цьогоріч аграрії Львівщини планують на 20-30 % збільшити площі під овочі «борщового набору». Серед них і цибулі.

«В нас немає досвіду комерційного вирощування цибулі, але я впевнена, він буде. Тому що Польща, з якої ми її імпортуємо, знаходиться поруч з нами. Їм це вдається, тому я впевнена, що і нашим аграріям також це вдасться», – говорить посадовиця.

оренда квартири Львів

Новини