Арахамія: Про переговори з РФ можна буде говорити у другій половині 2023 року

Фото: Антикор

Голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія вважає, що можливість відновити переговори з Російською Федерацією може з’явитися у другій половині 2023 року.

Про це він заявив в ефірі телемарафону, пише Українська правда.

Відповідаючи на питання, коли можна буде говорити про переговори з РФ, Арахамія відповів: «Чесно, я вважаю, що це буде тоді, коли електоральні цикли почнуть працювати і в Росії, і в Сполучених Штатах, тобто це десь у другій половині наступного року, коли вже стартуватимуть і президентські перегони в США. А до того ж, у 2024-му будуть вибори в Путіна. І всім потрібно буде політично щось демонструвати.

Я не думаю, що Путін здатний продемонструвати якісь військові успіхи, тому вони, можливо, намагатимуться на дипломатичному фронті якимось чином демонструвати щось своєму народу».

Голова фракції також висловив думку, що Росія зараз знову піднімає питання про переговори, оскільки потребує часу, «щоб перезарядитись».

«Вони перегрупування роблять, зі зброєю є проблеми, з боєприпасами. Їм просто треба час, щоб посилити свої позиції. Ми не будемо давати їм такого часу», – підкреслив він.

Разом з тим, у Telegram Арахамія зазначив, що президент Володимир Зеленський чітко озвучив умови, за яких можна вести переговори з Росією – «відновлення територіальної цілісності, відшкодування всіх завданих збитків, покарання усіх воєнних злочинців, дієві гарантії, що це не повториться».

«Важливий фактор – це електоральні цикли як у наших союзників, так і в окупанта. Але наша позиція від цього не змінюється. Україна сяде за стіл переговорів тоді, коли наші умови будуть виконані», – наголосив Арахамія.

Новини