Атака в Севастосполі  – нове в морських війнах – експерт Павло Лакійчук

Фото: mil.in.ua

У суботу в Севастополі сталась важлива в військовій історії подія. Вперше відбулась атака військово-морської бази надводними безпілотниками.

Так вважає керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ Павло Лакійчук. Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Група людей в Очакові або Стамбулі сиділи з комп’ютерами і грали собі в комп’ютерну гру, внаслідок якої три російські кораблі були уражені. Судячи з камер цих надводних дронів, це щонайменше один фрегат. Всі пов’язують його з «Адміралом Макаровим» – флагманом Чорноморського флоту. Але це може бути і «Адмірал Ессен». Також був пошкоджений тральщик 266 проєкту. Російські джерела підтвердили, що це тральщик «Іван Голубець». А також великий десантний корабель 775 проєкту. В Севастополі їх штук 5, тому який з них – хтозна», – каже експерт.

Він наголошує, що ця атака – це новинка в тактиці морського бою, яка шокувала росіян, бо вони такого не очікували. Місяць тому вони знайшли такий морський дрон на кримському березі, але не звернули на це увагу, навіть висміяли.

«Якщо ці дрони, які атакували кораблі, однотипні з тим, який був знайдений біля Севастополя, то це каное з мотором водяного мотоцикла. Там стоїть антена Starlink. Судно керується через Інтернет. Є дві камери спостереження, і в носовій частині вибуховий пристрій. Деякі експерти припускають, що маса вибухівки там 500-750 кг. Але мені здається, що там менше», – вважає Павло Лакійчук.

За його словами, особливість цих дронів в тому, що вони знаходяться низько над водою, наносять удар близько до ватерлінії, майже як торпеда. Відтак, в утворений отвір корабля потрапляє вода і він починає тонути.  

Новини