Атестацію для дітей, що зараз вчаться за кордоном, мають спростити, – Наталія Піпа

Фото: nus

Тисячі українських дітей нині навчаються за кордоном через війну. Але з часом вони планують повернутися в Україну. Тому за кордоном пробують одночасно складати атестацію і в українській школі. Але чіткого алгоритму того, як оцінювати їхні знання – наразі нема.

Про це в ефірі «Першого Західного» заявила народна депутатка України Наталія Піпа.

За її словами, колізія виникла через те, що є положення про екстернат і є рекомендації від Міносвіти. Тому, на її думку, має бути уніфікований порядок.

«Для дітей, які повертаються з-за кордону, оцінювання з усіх предметів, які дублюються в українській та іноземних школах мають врахувати і перевести у 12- бальну систему. Атестацію здавати, за такими рекомендаціями, треба буде з української мови, літератури і  історії України. Тому буду працювати над тим, щоб це положення було уніфікованим і не було непорозумінь», – каже Наталія Піпа.

Вона пояснює, що деякі школи використовують рішення про екстернат, бо тоді дитина тоді точно залишається в їхній освітній системі, і зарплата вчителів тоді не зменшується, бо зараз вона прямо залежить від кількості дітей в класі. На думку депутатки, новий спосіб оцінювання дітей, що навчаються за кордоном, Міносвіти має затвердити як обов’язковий документ.

Новини