Байден: Ми не збираємось брати участь у жодних переговорах з РФ без України

Фото: BBC

Президент США Джо Байден вважає звільнення Херсону суттєвою перемогою України та заявляє, що Сполучені Штати не вестимуть переговори з РФ без участі України.

Про це Байден сказав на пресконференції на Балі у понеділок, повідомляє «Європейська правда».

Байден відповідав на запитання, чи вважає він відступ РФ з Херсона переломним моментом у війні та чи готові США підтримувати Україну для реалізації заявленої Києвом мети – звільнення всієї території, включно з Кримом.

«Це суттєва, суттєва перемога для України. Я не можу зробити нічого іншого, окрім як аплодувати мужності, рішучості та здібностям українського народу та українських військових. Вони були справді надзвичайні», – прокоментував Байден витіснення російських військ з правобережної Херсонщини.

Він зазначив, що США «продовжать надавати можливості українському народу для своєї оборони».

«І ми не збираємось брати участь у жодних переговорах. Нічого про Україну без України. Це рішення, яке мають ухвалити українці», – прокоментував Байден можливість потенційних переговорів з РФ.

Байден також очікує, що у зимові місяці буде помітне «деяке сповільнення» на полі бою, зокрема, через «неможливість так само легко пересуватися по країні». Але РФ не зможе досягти своєї початкової мети.

«Я впевнений: Росія не зможе окупувати Україну так, як вони хотіли спочатку», – заявив президент США.

Як повідомляло видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела, радник Байдена Джейк Салліван рекомендував команді Зеленського почати думати про реалістичні вимоги для переговорів з РФ, включаючи перегляд заявленої мети України щодо повернення Криму.

Салліван згодом підтвердив, що канали зв’язку між Вашингтоном і Москвою залишаються відкритими, незважаючи на війну в Україні.

Новини