Байден прокоментував «мирний план» та можливий продаж летальної зброї РФ Китаєм

Фото: ОП

Президент США Джо Байден припустив, що запропонований Китаєм «мирний план» піде на користь лише Росії. Він також наголосив, що США «відреагують», якщо Китай постачатиме РФ летальну зброю у війні проти України.

Про це він заявив в інтерв’ю, яке цитує CNN, пише Українська правда.

«Якщо Путін аплодує йому, то як це може бути добре?»

«Я не побачив у плані нічого, що вказувало б на те, що реалізація китайського плану була б вигідна комусь, окрім Росії».

Окрім критики мирного плану, Байден відверто відкинув ідею про те, що Китай може бути посередником у мирних переговорах між Україною і Росією. Таку ідею президент США назвав ірраціональною.

«Ідея про те, що Китай буде вести переговори про результати війни, яка є абсолютно несправедливою для України, просто нераціональна», – сказав Байден.

Байден також обіцяє, що Штати «відреагують» в разі постачання летальної зброї Китаєм Росії, проте «не очікує», що Китай зробить це, незважаючи на попередження.

«Я не очікую… великої ініціативи з боку Китаю щодо надання зброї Росії», – сказав президент США.

«Це була б та сама межа… Іншими словами, ми наклали суворі санкції на будь-кого, хто це зробив (надав РФ зброю – ред.)», – додав Байден.

Нагадаємо, напередодні китайське Міністерство закордонних справ опублікувало так званий «мирний план» зі своїми ідеями щодо врегулювання війни Росії проти України.

Раніше повідомлялось, що адміністрація Байдена висловила занепокоєння Пекіну через наявні в неї докази того, що китайські компанії продавали нелетальне обладнання Росії для використання в Україні – зокрема бронежилети й каски.

Новини