Байден вдруге скликає саміт за демократію – речниця Білого дому

Фото: DW

Сполучені Штати 29 і 30 березня 2023 року організовують другий «Саміт за демократію», покликаний обговорити виклики, перед якими постала демократія у світі, та шляхи протистояння автократичним режимам.

Про це на брифінгу у вівторок оголосила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, повідомляє «Європейська правда.

За її словами, до другого «Саміту за демократію» долучаться нові учасники – представники Коста-Рики, Нідерландів, Південної Кореї та Замбії.

«Саміт також збере світових лідерів у віртуальному пленарному форматі, після якого відбудуться очні зустрічі в кожній країні-учасниці за участі представників урядів, громадянського суспільства й приватного сектору», – зазначила представниця Білого дому.

Вона додала, що учасники саміту обговорять прогрес у виконанні рішень, досягнутих на попередній зустрічі, й продовжать боротьбу з викликами, які постали перед демократіями в сучасному світі.

Нагадаємо, перший «Саміт за демократію» відбувся у віртуальному форматі 9-10 грудня 2021 року. Він був частиною передвиборчих обіцянок Джо Байдена, а після подій 6 січня став необхідністю також для США, де демократія перебуває під загрозою.

Як основне зобов’язання уряду США задля досягнення цілей саміту президент Байден оголосив про створення Президентської ініціативи з демократичного оновлення – комплексу програм щодо політики та іноземної допомоги, які ґрунтуються на значній поточній роботі уряду США зі зміцнення демократії та захисту прав людини в усьому світі.

Новини