Байден: Відсутність реакції на агресію РФ могла б стати сигналом для Китаю щодо Тайваню

Фото: УП

Президент США Джо Байден назвав «смішною» аргументацію Володимира Путіна щодо вторгнення в Україну та заявив, що Росія вже програла війну, оскільки не здатна досягти своєї початкової мети.

Про це йшлося в заяві Байдена після тристороннього саміту з лідерами Японії і Південної Кореї, яку цитує CNN, повідомляє Українська правда.

«Росія вже програла. Вона не може досягти своєї початкової мети, про яку заявляла. Це неможливо».

Байден назвав «смішною» аргументацію Путіна щодо вторгнення в Україну.

За словами американського президента, відсутність реакції на російську агресію могла б стати сигналом для Китаю щодо Тайваню.

«Уявіть, якби ми нічого не зробили… Якби ми стояли на місці, який сигнал щодо Тайваню ми б надіслали Китаю? Який сигнал це дало б усьому світу?» – сказав він.

Байден наголосив, що вторгнення РФ в Україну не є «лише європейською проблемою, такого вторгнення не було з часів Другої світової війни».

Президент США також високо оцінив реакцію японського лідера на російську агресію, заявивши, що Японія «продемонструвала сильне лідерство в рамках G7, зробила свій внесок у значний обсяг фінансової та гуманітарної допомоги Україні, а також нелетальної військової техніки».

«Керівництво Японії з першого дня було критично налаштоване, даючи зрозуміти, що наслідки війни виходять далеко за межі Європи», – додав Байден.

оренда квартири Львів

Новини