«Бавовна» в Енгельсі відтермінувала масований обстріл, але не скасувала його, – військовий експерт

Фото: MAXAR TECHNOLOGIES

Успішна атака на аеродром у російському Енгельсі не дозволить уникнути масованого ракетного удару. Але може сповільнити його підготовку. У цьому переконаний військовий експерт і ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

Він зазначив, що ще після першого нападу росіяни частково перебазували свої бомбардувальники до Мурманська. Зараз вони знову кудись перевозять свої літаки. Оскільки ТУ-95 і ТУ-160 ніколи не залітають в зону дії противника, а запускають ракети з великої відстані, то ці ракетоносці вони можуть перебазувати кудись далі.

«Для цього їм знадобиться певний час. Для того, щоб зарядити ці літаки крилатими ракетами Х-101 і Х-550 потрібно кілька днів, а навіть тиждень. Бо до ТУ-160 вони не під крила підвішують ці ракети, у нього всередині працюють револьверні принципи завантаження ракет. Але це не так, як зарядити магазин з набоями в револьвері – це важка робота», – зауважив експерт.

На його думку, головним наслідком удару по аеродрому в Енгельсі є те, що він показав, що це не випадок, а рівень російської армії.  Бо якщо першого разу можна було вважати, що вони просто прогавили удари безпілотників, то другий раз стає зрозуміло, що це вже не випадковість, а закономірність.

«Найголовніше, що ці безпілотники пройшли три лінії протиповітряної оборони. Вони, швидше за все, не випромінювали електромагнітних хвиль, коригувались з супутника, бо  влучили в ціль. Це дозволяє нам заявити, що в нас є далекобійна зброя, яка може стріляти на відстані більше 700 км. Друге: ми можемо сказати, що в нас є високоточна зброя, яка може вражати ворога», – наголосив Олексій Гетьман.

Тобто, українці, за його словами, тепер можуть своєю зброєю досягати Москви. І якщо раніше в Україні говорили лише про те чи ми можемо відповідати на атаки, то тепер «вибираємо ціль куди нам стріляти в Москві».

оренда квартири Львів

Новини