Білий дім непублічно контактує з Кремлем: обговорюють питання нацбезпеки – The Wall Street Journal

Фото: The Wall Street Journal

Радник президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван протягом останніх місяців конфіденційно спілкувався з секретарем Радбезу РФ Миколою Патрушевим та радником російського президента з питань зовнішньої політики Юрієм Ушаковим.

Про це пише The Wall Street Journal, повідомляє Українська правда.

Джерела видання повідомили, що метою цих розмов було запобігання ризику ескалації та збереження каналів зв’язку відкритими.

Зазначається, що офіційно ці розмови ні в Білому домі, ні в Кремлі не підтвердили. Зокрема, Білий дім публічно не визнав жодних дзвінків між Салліваном і будь-яким високопоставленим російським чиновником з березня.

«Ці непублічні дискусії відбуваються на тлі скорочення традиційних дипломатичних контактів між Вашингтоном і Москвою та натяків Путіна і його помічників на те, що він може вдатися до використання ядерної зброї для захисту російської території», – підкреслює видання.

В Білому домі вважають, що підтримання певного рівня контактів з Москвою «є необхідним для досягнення певних взаємних інтересів у сфері національної безпеки».

Декілька американських посадовців заявили, що Салліван наполягає на контактах з Росією, навіть якщо інші високопосадовці вважають, що переговори за нинішньої дипломатичної та військової ситуації не будуть плідними.

Офіційні особи не надали точних дат та кількості дзвінків, а також не повідомили, чи були вони продуктивними.

Новини