Блінкен: Ми знаємо, що українці планують контрнаступ у найближчі тижні

Фото: Радіо Свобода

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що український контрнаступ готується у наступні тижні, і успіх на полі бою може наблизити переговори, які здатні побудувати справедливий мир.

Про це він заявив в інтерв’ю Fox News, повідомляє «Європейська правда».

Блінкен зауважив, що в Україні Росія вже зазнала поразки в тому сенсі, що не змогла досягти своєї початкової мети: стерти Україну з мапи, включити її до складу Росії, ліквідувати її існування як незалежної держави.

Він зазначив, що українці планують здійснити контрнаступ у найближчі тижні, від успіху якого залежить можливість провести переговори з Росією, що можуть завершитись «справедливим миром».

«Ми знаємо, що українці планують контрнаступ у найближчі тижні. Подивимося, що з цього (з контрнаступу. – Ред.) вийде. Зрештою, успіх на полі бою – це найкращий і, мабуть, найшвидший шлях до переговорів, які призведуть до справедливого і тривалого миру», – зауважив Держсекретар США.

Блінкен також прокоментував можливу роль Китаю у досягненні миру.

«Я думаю, що ми відкриті для будь-якої країни, яка докладає відповідальних зусиль для просування миру, і це починається з кількох речей. Перш за все, з визнання того, що на карту поставлено територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України, тому будь-яка мирна угода повинна мати це за основу», – сказав дипломат.

Також, за його словами, дуже важливо, щоб кожен, хто бере участь у зміцненні миру, спілкувався безпосередньо з українською стороною.

Нагадаємо, глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав союзників не розглядати очікуваний контрнаступ як фінальну битву у війні з Росією.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Столтенберг: Україна отримала 1 550 бронемашин, 230 танків і велику кількість боєприпасів напередодні контрнаступу.

оренда квартири Львів

Новини