Блінкен: У США є план дій, якщо Путін застосує ядерну зброю

Фото: DW

У адміністрації президента США Джо Байдена є план, як діяти у разі застосування ядерної зброї Росією.

Про це CBS заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, пише Українська правда.

Блінкен відмовився поділитися конкретними відомостями, але зазначив, що «ми дуже чітко говорили з росіянами публічно і приватно, щоб вони припинили базікати про ядерну зброю».

За його словами, невідомо, чи скаже хто-небудь у Кремлі президенту Росії Володимиру Путіну «ні», якщо він вирішить запустити ядерну зброю.

«Зазвичай немає нікого, у кого була б здатність або бажання говорити правду владі. І частково, я думаю, Росія потрапила в той безлад, у якому вона зараз знаходиться, тому що в системі немає нікого, хто міг би ефективно сказати Путіну, що він чинить неправильно».

Нагадаємо, 21 вересня президент Володимир Путін після оголошення часткової мобілізації в РФ знову пригрозив західним країнам застосуванням ядерної зброї.

Радник з нацбезпеки США Джейк Салліван сказав, що адміністрація Байдена непублічно попередила Кремль про те, що будь-яке застосування ядерної зброї у війні проти України буде мати «катастрофічні наслідки» для Росії.

За даними ЗМІ, у західних столицях продумують плани реагування на випадок, якщо Путін почне реалізовувати свої ядерні погрози щодо України та непублічно надсилають Кремлю попередження про можливі наслідки.

Новини