«Брудна бомба» РФ: МАГАТЕ відвідає два ядерні об’єкти в Україні

Фото: МАГАТЕ

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Ґроссі в понеділок заявив, що інспектори організації найближчим часом відвідають два ядерні об’єкти в Україні на тлі звинувачень Росії про «брудну бомбу».

Про це повідомляє «Європейська правда».

Ґроссі заявив, що МАГАТЕ відомо про заяви Росії щодо нібито діяльності з виробництва ядерної зброї на двох ядерних об’єктах в Україні. Він підкреслив, що об’єкти перебувають під гарантіями агентства й регулярно іспектуються.

«МАГАТЕ провело інспекцію одного з цих об’єктів місяць тому, і всі наші висновки відповідали деклараціям України про гарантії. Там не було виявлено жодної незадекларованої ядерної діяльності або матеріалів», – зазначив Ґроссі.

Він додав, що інспектори МАГАТЕ готуються знову відвідати ці об’єкти найближчими днями після отримання запиту України з метою виявити «будь-яку можливу незаявлену ядерну діяльність та матеріали».

Раніше стало відомо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба офіційно запросив МАГАТЕ надіслати місію в Україну, щоб спростувати вигадки Москви про нібито розробку «брудної бомби».

Останніми днями міністр оборони Росії Сергєй Шойгу і глава Генштабу Валерій Герасімов активізували телефонні розмови з західними колегами про нібито заплановану провокацію України.

Глава МЗС Росії Сергєй Лавров заявив, що у РФ заплановані ще контакти по військовій лінії через нібито плани Києва використати «брудну бомбу».

Лавров сказав, що ситуацію з можливим використанням Україною «брудної бомби» обговорять у РБ ООН «сьогодні-завтра».

Новини