Британія готова допомогти країнам, які поставлять Україні винищувачі – міністр

Фото: The Guardian

Британія може підтримати українських військових, надавши допомогу іншим країнам, які бажають постачати винищувачі та іншу військову техніку в Україну.

Про це заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, передає The Guardian, пише  «Європейська правда».

«Те, що ми можемо зробити, очевидно, – це тренування і підтримка, знову ж таки, в певних межах, тому що у нас немає пілотів F16», – сказав Воллес на пресконференції в Берліні зі своїм німецьким колегою, відповідаючи на питання про міжнародні плани щодо відправки літаків в Україну.

«Ми можемо зробити те, що ми робили протягом усього цього часу… тобто, ми можемо дати можливість іншим людям, які цього бажають», – додав він.

«Будь-яка країна, яка прийде до нас і скаже, що ми хочемо доставити танки в Україну… ми допоможемо в цьому процесі», – зазначив Воллес.

Тим часом міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив журналістам, що Німеччина не має ні тренувального потенціалу, ні військової техніки, щоб активно долучитися до британсько-нідерландської ініціативи з постачання Україні винищувачів.

«Ми не можемо відігравати активну роль в такому альянсі, в такій коаліції, тому що у нас немає ні тренувальних можливостей, ні компетенцій, ні літаків», – сказав Пісторіус.

Нагадаємо, 17 травня прем’єр-міністри Британії та Нідерландів за підсумками зустрічі на полях саміту Ради Європи у Рейк’явіку домовились очолити «коаліцію винищувачів» для надання Україні F-16.

У вечірньому зверненні у вівторок президент Володимир Зеленський оголосив, що Британія й Нідерланди, а також Франція долучились до так званої «коаліції винищувачів».

оренда квартири Львів

Новини