Британія виділяє 16 млн фунтів для подолання наслідків підриву Каховської ГЕС

Фото: ДСНС

Уряд Великої Британії оголосив про виділення додаткових 16 млн фунтів стерлінгів гуманітарної допомоги Україні для подолання наслідків затоплень, спричинених руйнуванням Каховської дамби.

Про це уряд Британії повідомив у своїй заяві в суботу 10 червня, пише «Європейська правда».

Додаткові кошти є доповненням до існуючого зобов’язання у розмірі 220 млн фунтів стерлінгів, оголошеного минулого року.

За словами британського уряду, ця допомога є визнанням зростаючих потреб по всій Україні, в тому числі в районах, що постраждали від руйнування дамби в Новій Каховці.

Фінансування буде спрямоване на підтримку гуманітарних організацій, які працюють у постраждалих районах на півдні Херсонської області, обладнанням, житлом і предметами першої необхідності, а також у районах, що постраждали від бойових дій, та у громадах переселенців.

Це фінансування також допоможе реагувати на поточні наслідки затоплення, включаючи інфекційні захворювання, що передаються через воду, втрату засобів до існування та ризики, пов’язані з наземними мінами.

Організація Червоного Хреста отримає 10 мільйонів фунтів стерлінгів, Управління ООН з координації гуманітарних питань – 5 мільйонів фунтів стерлінгів, а Міжнародна організація з міграції – 1 мільйон фунтів стерлінгів.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі заявив, що затоплення має «невимовний вплив» на понад 32 тисячі людей, які проживають у Херсоні, а також «тисячі людей у прилеглих районах».

Британія також надає пакет рятувальних човнів, фільтрів для води, водяних насосів, щоб допомогти державним службам з надзвичайних ситуацій України впоратися з наслідками затоплення. Очікується, що обладнання почне надходити в Україну наступного тижня.

Напередодні Бельгія вирішила передати Україні 3,5 млн євро гуманітарної допомоги через підрив Каховської ГЕС.

Після того, як у ніч проти вівторка Росія підірвала дамбу Каховської ГЕС, гуманітарну допомогу надали низка країн Європейського Союзу та Сполучені Штати.

оренда квартири Львів

Новини