Через відключення електроенергії почастішали ДТП з пішоходами – речниця патрульної поліції Львівщини

Фото: kl.informator

З 10 жовтня, відколи почали вимикати світло через економію електроенергії, на Львівщині сталося – 43 ДТП за участі пішоходів, 34 осіб – травмовано, 8 – загинуло.  Кількість загиблих така ж, як за ціле літо.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповіла головний шкільний офіцер, начальниця відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Львівщини Марія Гримак.

За її словами, через збільшення темної пори доби і вимушені вимкнення електроенергії аварій за участю пішоходів побільшало. Вона рекомендує на одязі носити світлоповертальні елементи.

«Людину в темному одязі видно за 10-18 метрів. Тобто про якийсь гальмівний шлях говорити навіть не доводиться. Навіть якщо ти дотримуєшся швидкісного режиму, все одно 10-18 метрів – це занадто мала відстань аби зреагувати. Якщо світлий одяг, то видимість, приблизно 50 метрів. Тобто, вже помітно, але все рівно не достатньо», – пояснює речниця патрульної поліції.

Якщо ж пішохід буде використовувати світлоповертальні елементи, то водій зможе побачити його вже за 130 метрів, додає Марія Гримак.

«Пішоходи також є учасниками руху і теж несуть відповідальність за своє життя і здоров’я тому, що машині вони своїм тілом завдадуть менших збитків, ніж собі. Тому це треба брати до уваги», – зазначає речниця.

Вона радить флікери – маленькі значки або наклейки, які відбивають світло в темряві, носити поверх верхньої частини тулуба, можна на руках. Особливо це важливо для дітей, оскільки вони низького зросту і не завжди видимі водіям.

Марія Гримак також нагадує, що світлоповертальний жилет добре мати і водію, якщо він зупиняється і виходить з автомобіля на дорозі. За кордоном це обов’язкова вимога і за відсутність такого жилета можна заплатити штраф. В Україні поки що такого не має.

оренда квартири Львів

Новини