Через війну в Україні більшає дітей з цукровим діабетом, – ендокринолог

Фото: delta-med

14 листопада у світі відзначають Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. На Львівщині зареєстровано 67 тисяч пацієнтів з такою хворобою. 13 тисяч з них – інсулінозалежні. Близько 950 осіб – це інсулінозалежні діти. І їхня кількість з початком війни почала зростати.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповіла кандидат медичних наук, ендокринологиня Оксана Коноварт.

«Кількість хворих на цукровий діабет почала зростати завдяки ковіду, який ми мали. І зараз війна, вже як стресовий фактор, додає нову кількість хворих. Оскільки однією з причин цукрового діабету є стрес. А стресостійкість у дітей інша, ніж у дорослого. Хоч вона у кожного різна, але в дітей є ще не дуже сформована», – говорить медикиня.

За її словами, механізми розвитку діабету для 1-го і 2-го типу хвороби є різні, але симптоматика однакова.

«Це спрага, частіше сечовиділення. При 1-ому типі буде втрата ваги, при 2-ому – збільшення ваги. Також є втома, підвищений апетит. Лікування при цьому буде різне. Для 1-го типу треба давати інсулін зовні, а для 2-го – це правильне харчування, фізичні навантаження і таблетовані форми цукрознижувальних препаратів», – пояснює Оксана Коноварт.

Вона говорить, що профілактувати 1 тип діабету – неможливо, оскільки це недолік імунної системи. А от щодо 2-го типу, то треба вживати заходи для попередження ожиріння, що призводить до розвитку «солодкої хвороби».  

«Тому, якщо в нас буде правильне харчування і фізичне навантаження, щоб людина не набирала вагу, ми можемо попередити розвиток цукрового діабету 2-го типу», – каже медикиня. На перших стадіях захворювання, цих заходів може виявитись достатньо. Однак, Оксана Коноварт застерігає, що небезпечними при 2-му типі діабету є ускладнення на очі, серце, нирки.

оренда квартири Львів

Новини