Через війну злочинність в Україні падає, – Віталій Загайний


Попри відключення світла зростання злочинності в Україні не спостерігається. В поліції це пов’язують з тим, що сильно впала активність населення і збільшилась озброєність українців.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів начальник управління регіональної політики МВС України Віталій Загайний.

На його думку, падіння злочинності можна пояснити, зокрема, і психологічними факторами.

«Війна і для злочинців – війна. Їхні усталені і попередньо напрацьовані схеми роботи так само ламаються. Тому що люди починають себе поводити  себе по-іншому.  Тому, якщо йти за логікою злочинця, треба вигадувати щось нове. Це теж не так просто. Крім того, треба розуміти, що на руках в українців є більше зброї, аніж було до повномасштабного вторгнення», – пояснює Віталій Загайний.

Він також вважає, що на низькі показники злочинності впливає і падіння активності населення.

«Під час моїх останніх відряджень до громад на півдні України, я помітив, що одразу від 15-ої години дуже швидко зменшується кількість людей і автомобілів на вулицях. Місто просто порожніє. Перш за все тому, що зупиняється рух громадського транспорту.  І це одна з головних причин того, чому люди намагаються бути ближче до домівок», – говорить представник поліції.

Він каже, що часто через це тепер часто виникають дискусії: вмикати чи не вмикати вуличне освітлення, щоб економити електроенергію.

«В рекомендаціях, що ми зараз готуємо, ми радимо вмикати хоча би магістральні вулиці, щоб це не була суцільна темрява. Це в будь-якому випадку допомагає безпеці. А в частині індивідуальної допомоги і захисту дуже важливо, щоб люди, які перетинають транспортні мережі , носили світловідбивачі. Бо в умовах обмеженого освітлення вулиць і автомагістралей, до ДТП дуже короткий шлях», – наголошує Віталій Загайний.

За його словами, за відсутності світловідбивачів, достатньо просто світити ліхтариком, чи включити мобільний телефон, щоб водій зміг побачити пішохода.

Правоохоронець також зазначив, що кадрової нестачі серед патрульної поліції в Україні зараз немає. Навіть попри те, що зведені підрозділи поліцейських і ДСНС нині часто скеровуються на деокуповані території Харківщини, Донеччини та Херсонщини.  Там виникає багато завдань, які треба швидко вирішувати.  

оренда квартири Львів

Новини