«Чорнобильська» лікарня буде співпрацювати з лікарнею в Утрехті

Фото: ЗУСДМЦ

Лікарні Львова розширюють партнерство із закордонними. Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, який у Львові називають «Чорнобильською лікарнею» підписав меморандум про співпрацю з нідерландським партнером -Центром дитячої онкології Принцеси Максіми Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie.

Такі партнерства дають спільні інфраструктурні проєкти, залучення іноземних фахівців до безпосередньої роботи в Україні, освітні заходи.

Про це в ефірі програми «Головне за день на «Першому Західному» розповів директор Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Роман Кізима.

За його словами, нідерландська лікарня – це найбільший центр дитячої онкології у Європі. Усі фахівці Нідерландів цього напряму працюють в ній.

«Вони прийняли 95 важкохворих українських дітей. Відповідно, вони швидко відгукнулись на таке партнерство. З іншого боку, директор запевнив нас, що Західноукраїнський дитячий медцентр зацікавив їх не тільки в контексті війни, бо модно працювати з Україною. Їх цікавлять великі медичні центри в східній Європі і ми підпадаємо під ці критерії. Тому йде мова про співробітництво і після війни, зокрема про освіту медиків та інфраструктурні проєкти», – говорить Роман Кізима.

При цьому, інфраструктурні проєкти передбачають в собі і освітній компонент і науковий, і інфраструктурний. Останній зазвичай залишають біднішим партнерам в ЄС і поза межами союзу. А менторську роль беруть на себе потужні центри, як от Центр дитячої онкології Принцеси Максіми в Утрехті, додає медик. Проєкт передбачає також візити видатних іноземних лікарів до Львова.

«Яка їхня мета? Чесний аудит: що в нас так, а що не так? Що нам потрібно зробити, щоб було, як треба. Ось приблизно так виглядають такі візити. Іноді це є фахівці запрошені для операцій, іноді це  фахівці для освітнього курсу, «живого». Бо онлайн-курси вже всім проїлись після ковідного періоду», – говорить директор медцентру.

оренда квартири Львів

Новини