ДБР затримало зрадника, якого окупанти призначили «заступником міністра промисловості» Харківщини

Фото: ДБР

Державне бюро розслідувань затримало колаборанта, якого окупанти призначили так званим «заступником міністра промисловості» Харківщини.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

До активної фази агресії РФ колаборант працював головним державним інспектором одного з митних постів Харківської митниці, а коли прийшли росіяни – став «заступником міністра з промисловості» окупаційної адміністрації.

В умовах знищення агресором промисловості захопленої частини регіону, зрадник «зосередився» на активному вербуванні місцевого населення переходити на сторону РФ. Зокрема, він підбирав кадри для окупаційної митниці, яка мала розташовуватися між тимчасово окупованою частиною Харківщини та так званими «ЛНР» та «ДНР». Для кандидатів зловмисник організував навчання та перевіряв знання російського законодавства.

Крім того, він займався і пропагандою. Вимагав публічно поширювати символіку країни агресора, а також був одним з головних дійових осіб під час «святкування» дня прапора рф у Куп’янську.

Втім, запустити в роботу окупаційну митницю йому так і не судилося. ЗСУ звільнили Куп’янськ, а він вирішив сховатися у Харкові, де його місце проживання встановили та затримали працівники ДБР.

Наразі затриманому повідомлено про підозру у добровільному зайнятті посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади та пособництві державі-агресору (ч. 5 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України.)

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Новини