Децентралізація знищила культуру в селі. Думка експертів


Після децентралізації з культурою в селі стало гірше. Таку думку в програмі «Дискусія» на «Першому Західному» висловила культурна експертка Христина Береговська

«Я раніше думала, що 20 директорів управлінь культури в районах, бо було 20 районів –  це так багато. Невідомо, що вони роблять.Сьогодні їх – понад 70. Якщо цих 20 були сформовані під культуру: вони відрізняли хореографію від малярства, то зараз вони вибирають людей, які займаються: освітою, туризмом, спортом, «соціалкою» і культурою. І часом та людина не має ніякого чуття до культури. Тому, мені здається, що ситуація стала гіршою», – каже експертка.

Депутатка Львівської обласної ради Тетяна Письменна визнає, що коли тільки відбувався поділ на територіальні громади, у влади не було бачення, як це все має бути зорганізовано, відтак, культура постраждала. «Так само відбулось і з освітою. Фінансування відбулось на багато дрібних шкіл, а тепер ці школи закривають, тобто, кошти пішли в нікуди. Не було стратегії і бачення, як це все має бути зорганізовано», – каже депутатка. 

На її думку, розвиток культури в тому чи іншому ОТГ залежить від того, наскільки працівник культури стає важливим в тому населеному пункті.

Цьогоріч  на розвиток культури з обласного бюджету Львівщину було виділено 14 мільйонів гривень.


оренда квартири Львів

Новини