Десять країн ЄС наполягатимуть на обмеженні цін на газ – Reuters

Фото: Depositphotos

Група з десяти країн Євросоюзу планують звернутися до Єврокомісії із закликом розробити план обмеження ціни на газ для всього блоку цього тижня.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на проєкт листа у розпорядженні редакції, пише Економічна правда.

У листі країни просять ЄК внести пропозиції щодо обмеження ціни на газ для обговорення на засіданні міністрів енергетики ЄС у п’ятницю, після чого якнайшвидше внести відповідну законодавчу пропозицію.

У ЄС заявили, що близько 10 країн розглядають можливість підписання листа, серед яких – Бельгія, Італія, Польща, Мальта і Греція.

Проект листа, адресований комісарці ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон, закликає до встановлення верхньої межі ціни на всі оптові операції з газом. Дискусії щодо листа тривали в понеділок, відтак його зміст ще може змінитися.

У проекті сказано, що обмеження цін на газ допоможе країнам стримати «неприйнятний інфляційний тиск», що б’є по домогосподарствах і підприємствах, і що такий захід може бути запроваджено без загрози для безпеки поставок.

Водночас інші держави виступають проти обмеження цін на газ, що викликає сумніви в тому, що будь-яка пропозиція ЄС отримає достатню підтримку. Так, Німеччина, Нідерланди і Данія заявляють, що обмеження цін може поставити під загрозу стабільність постачання газу, чим підірве здатність ЄС накопичити газ для проходження зими.

Нагадуємо, Єврокомісія презентувала план екстреного реагування на ситуацію, що склалася з цінами на європейському енергетичному ринку. Наразі країни обговорюють такі пропозиції як оподаткування надприбутків енергокомпаній та обмеження споживання електрики. Їх планують затвердити їх на зустрічі міністрів у п’ятницю.

Водночас інші пропозиції ЄС знаходяться в стадії розробки, зокрема щодо підтримки ліквідності для енергетичних компаній та додаткові заходи для зниження цін на газ.

Новини