Деякі країни будуть тягнути з відповіддю на заявку України в НАТО, – експерт Петро Кузик

Фото: uain.press

Україна має право подати заявку на вступ в НАТО, але пріоритет зараз – військова допомога. Таку заяву напередодні зробив секретар Північноатлантичного Альянсу Йенс Столтенберг.

Експерт з міжнародних питань, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби ЛНУ ім. І. Франка Петро Кузик вважає відповідь Столтенберга надто м’якою. Крім того, це не та відповідь, яка може зупинити Володимира Путіна.  

Хоча, з іншого боку, він визнає, що в таких питаннях не варто чекати на швидку реакцію.

«Я не чекав  швидкої і серйозної відповіді хоча би тому, що такі речі там приймаються консенсусом. І такий консенсус буває дуже важко зібрати. Там і Угорщина є, і південноєвропейські країни, які також не завжди швидко реагують на реальні загрози з боку РФ. Тому така заява Столтенберга є очікуваною», – переконаний експерт.

Більше того, Кузик не виключає, що якийсь час все може залишатися в такому невизначеному стані, оскільки в ЄС є багато скептиків щодо України, особливо на півдні.

«Тут є частка і нашої вини. А може і значна частка. Бо за 30 років ми не вибудували такий рівень стосунків з цими країнами. Маю на увазі Грецію, Італію, Іспанію, незважаючи на те, що остання зараз нас підтримує зброєю, але там теж є питання. Тобто, є низка країн, які будуть тягнути зі своєю реакцією. І тут вже все залежить від лідерських якостей України і Вашингтону», – говорить Петро Кузик.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що за підсумками засідання РНБО Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.

Новини