Деякий бізнес має мати бронь військовозобов’язаних, – експерт Олексій Другов

Фото: firtka

Верховна Рада прийняла законопроєкт за № 7687 щодо порядку бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Він дозволяє проводити бронювання для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки. Але їх переліку в уряді поки що не надали.

Про це в ефірі «Першого Західного» зазначив професор економіки, керівник проєкту  «Софтінвест консалтинг» Олексій Другов.

«Зараз в нас є підприємства, які виконують певні мобілізаційні завдання. Окрім того, є сфери економіки, які є критично важливими з точки зору наповнення державного бюджету. Це підприємства сільського господарства, металовиробничої галузі, а також ті, які забезпечують надходження валюти в країну. Працівники такого бізнесу повинні першочергово увійти в список на бронювання. А далі побачимо, що підготують міністерства», – вважає експерт.

На його думку, важливо, щоб бізнес працював і приносив дохід, бо судячи з показників Держбюджету на наступний рік, доходи України дозволять покрити лише витрати на ведення бойових дій. А усі інші витрати залежать від допомоги наших західних партнерів.

«Тут існують певні ризики тому, що наразі ми на 100% не можемо стверджувати, скільки коштів надійде від західних партнерів до кінця листопада. Можемо лише прогнозувати те, що буде в грудні. І ми не здогадуємось яка буде реальна ситуація в січні. Ми вже сміялись, що в квітні в ЄС запровадили програму  підтримки України на 9 млрд євро, і лише зараз сказали, що, на жаль, вийде тільки 6 млрд дати. Тобто, ця залежність створює певні ризики», – зазначає Олексій Другов.

Якщо в наступному році західна допомога теж не надійде, тоді, на його думку, нам доведеться знову включати друкарський верстат і друкувати гроші. А це потягне збільшення показників інфляції. Відтак, знову треба буде змінювати весь бюджет.

оренда квартири Львів

Новини