До експлуатації в ЗСУ допущено 7 БпЛА українського виробництва – Резніков

Фото: МО

За останні 30 днів до експлуатації в ЗСУ допущено 7 зразків БпЛА українського виробництва.

Про це повідомив голова міністр оборони України Олексій Резніков.

За його словами, триває цифрова трансформація ЗСУ, а також зміна правил у сфері залучення інновацій до потреб оборони.

У цьому плані Міноборони плідно співпрацює з командою Мінцифри на чолі з віце-прем’єром Михайлом Федоровим. Зокрема, 30 вересня ухвалено Постанову №1097 «Про внесення змін до Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції».

Завдяки цьому було значно спрощено процедури допуску ОВТ до експлуатації у Збройних Силах. Це вже дало значний ефект, в першу чергу – у сфері БпЛА.

Олексій Резніков зазначив, раніше армія приймала до експлуатації 1-2 зразки БпЛА на рік. Для порівняння: за останні 30 днів до експлуатації в ЗСУ допущено 7 зразків БпЛА українського виробництва.

Для спрощення взаємодії з виробниками створено сайт, де кожен розробник, у якого є готовий продукт, може подати заявку до Міноборони на допуск до експлуатації свого виробу. Офіційний допуск до експлуатації означає, що Міноборони може закупати вироби, а ЗСУ ставити їх у штат.

Раніше ця процедура займала 1,5-2 роки. Сьогодні вона дуже швидка. Головне – щоб виріб мав відповідні характеристики, потрібні для війська.

Зараз на розгляді перебуває ще 19 заявок щодо допуску до експлуатації БпЛА українського виробництва. Ми плануємо ухвалити рішення по ним до кінця року.

Резніков також повідомив, що для вдосконалення логістики ЗСУ впроваджується натівська програма Logfas.

Одночасно впроваджено програмне забезпечення «Korovaj» для опрацювання потреб армії.

Міністр додав, що 6 грудня підписав наказ про взяття на озброєння автоматизованої системи Центру оперативного керування (ДКР «Дзвін-АС»).

«Ця система навесні 2022 року успішно пройшла відомчі випробування, а згодом – державні. Наразі усі формальні процедури завершено, АСУ стратегічного рівня офіційно стала до лав і буде працювати в інтересах ЗСУ».

Крім цього Міноборони отримало позитивний висновок експертизи щодо Комплексу спеціального програмного забезпечення «Інтеграційна платформа «Дельта». Далі відбудеться цикл офіційних випробувань.

оренда квартири Львів

Новини