До Києва прибув прем’єр Британії Ріші Сунак, пообіцяв 125 зенітних гармат

Фото: ОПУ

З неоголошеним візитом до Києва прибув прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив президент Володимир Зеленський.

«Із перших днів війни Україна та Велика Британія були потужними союзниками. Під час сьогоднішньої зустрічі ми обговорили найважливіші питання як для наших країн, так і для глобальної безпеки. Разом ми сильніші й досягнемо бажаних результатів», – написав Зеленський.

Зокрема він розповів, що під час зустрічі йшлося про можливості захисту української та європейської енергетичної безпеки. Поспілкувались очільники країн і про захист українського неба та оборонну співпрацю. Також докладно розглянули дипломатичну ситуацію та спільні міжнародні зусилля заради миру.

Прем’єр-міністр Ріші Сунак підтвердив, що Велика Британія посилить протиповітряну оборону України.

За його словами, основний пакет протиповітряної оборони вартістю 50 мільйонів фунтів стерлінгів буде спрямований на «захист українського цивільного населення та критично важливої національної інфраструктури від інтенсивного шквалу російських ударів».

Він складається з 125 зенітних гармат і технологій для протидії смертоносним іранським безпілотникам, в тому числі йдеться про десятки радарів і засобів радіоелектронної боротьби з безпілотними літальними апаратами.

Велика Британія також посилює свою пропозицію щодо тренувань для Збройних Сил України, надсилаючи в регіон досвідчених військових медиків та інженерів для надання спеціалізованої підтримки.

 «Я пишаюся тим, як Велика Британія підтримувала Україну з самого початку, і я тут сьогодні, щоб сказати, що Велика Британія і наші союзники продовжуватимуть підтримувати Україну, яка бореться за припинення цієї варварської війни і встановлення справедливого миру» – заявив Сунак.

Новини