До свят Укрзалізниця призначила додаткові поїзди на популярні напрямки, – керівник із комунікацій Укрзалізниці

Фото: Укрінформ

Попри ракетний обстріл і знеструмлення Укрзалізниця не скасувала жодного рейсу. Більше того, на святковий період призначили додаткові потяги до Львова, Ужгорода, Івано-Франківська, Чернівців.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів керівник із комунікацій Укрзалізниці Олександр Шевченко.

За його словами, не зупиняти залізничне сполучення під час обстрілів і знеструмлення Укрзалізниця змогла завдяки стратегічному плануванню.

«До зими Укрзалізниця почала готуватись ще в травні. Ми ще тоді підготували вугілля на зиму, запаслись дровами, «буржуйками» і всім необхідним. Зараз наші вокзали обладнані як пункти незламності. Там є Starlink, є зв’язок, безперебійне живлення. Ми до цього готувалися заздалегідь. Те саме стосується і перевезень як таких. Все те, що зараз відбувається в країні, вже не є новим. Всі ці атаки на енергоструктуру призвели до висновку, що треба тримати резервні тепловози по всіх вузлових пунктах, що ми і робимо», – пояснив Олександр Шевченко.

Також він розповів, що залізничні вокзали зробили безпечнішими. Не розкриваючи деталей, Шевченко запевнив, що там є безпековий контроль, є трекінг для поїздів, спецзв’язок із спецслужбами, завдяки чому можна змінювати маршрути, швидкість, кількість і місця зупинок задля безпеки.  

Серед новацій Укрзалізниці – можливість для пасажирів, які через обстріли і повітряні тривоги не встигли на свій поїзд, з цим же квитком сісти на будь-який рейс впродовж доби в цьому ж напрямку.  

«Це затребувана функція насамперед в тих місцях, де зупиняється громадський транспорт під час повітряної тривоги. Відповідно, деякі люди не встигають. Це об’єктивний фактор, ми це розуміємо. Відтак, ми просто саджаємо цих людей на наступний рейс. В не святковий період ми без проблем знаходимо місця в будь-яких рейсах цього напрямку  і довозимо до місця призначення. Але і в умовно святковий період, коли поїзди їздять заповненими вщент, ми довеземо в будь-якому разі», – запевняє залізничник.

Але щоб задовольнити попит пасажирів на поїздки залізницею напередодні свят, Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Львова, Ужгорода, Івано-Франківська, Чернівців.

За словами Шевченка, особливою популярністю в зимовий період користується міжнародний напрямок – до Варшави, Відня, Кошице, Перемишля. Всередині країни популярний гірський напрямок – Буковель, Славське, Ворохта, Яремче, Ужгород, Івано-Франківськ.

Популярними є і «Різдвяні експреси», які їздять у Києві і Львові. Зокрема, в останній день 2022-го року, а також 1, 7, 8, 14 та 15 січня Нового року за маршрутом Львів – Брюховичі – Львів курсуватиме ретро-потяг.

Новини