Друга «Мрія» будується на секретному об’єкті та вже готова на третину – «Антонов»

Фото: Укрінформ

ДП «Антонов» будує другий літак Ан-225 «Мрія» після того, як він був зруйнований у лютому російськими окупантами у ході наступу на Київщині, нова «Мрія» готова на 30%.

Про це в.о. гендиректора «Антонова» Євген Гаврилов розповів у Лейпцигу, повідомляє Bild.

За його словами, реконструйована «Мрія» готова вже на 30%.

Роботи над новим літаком тривають на секретному об’єкті. Частини розбомбленого літака та нові деталі будуть додані до так і не добудованого другого Ан-225». Проєкт, за його словами, коштує 500 млн євро.

Крім того, аеропорт Лейпциг/Халле (Німеччина) допоможе зібрати кошти на реконструкцію зруйнованої «Мрії». А саме, в аеропорту продаватиметься сувенірна продукція, на кшталт моделей «Мрії».

Зазначається, що «Мрія» постійно літала до Лейпцига до початку повномасштабної війни. Як повідомлялося раніше, ще у січні «Антонов» отримав пропозицію евакуювати літаки до Лейпцига у зв’язку із загрозою вторгнення, і така евакуація була запланована на другу половину дня 24 лютого.

Хоча знищена «Мрія» відновленню не підлягає, вона має двійника, збудованого на 60%, роботу над яким припинили після розпаду СРСР. Проте завершити його непросто, адже деякі запчастини до «Мрії» унікальні, і потребуватимуть ексклюзивних замовлень у провідних авіапідприємств світу. Це суттєво підніме кінцеву вартість запчастин.

Частину дефіцитних деталей можна взяти із зруйнованої «Мрії». В «Антонові» зазначали, що на літаку могли вціліти три двигуни, шасі та частково хвостове оперення.

Нагадуємо, у перший день повномасштабної війни РФ проти України російські окупанти знищили у Гостомелі флагман української авіації – літак Ан-225 «Мрія». Разом з «Мрією» на аеродромі базувалися ще п’ять літаків: Ан-74, Ан-26, Ан-124, Ан-132 та Ан-22. Перші два знищені повністю, інші сильно пошкоджені.

«Антонов» відразу заявив, що «Мрію» будуть відбудовувати. Проте вартість такої ідеї була незрозуміла – з боку «Укроборонпрому» та представників лунала оцінка від 120 млн дол і до 3 млрд дол. Проте, як тоді писав конструктор ДП «Антонов» Анатолій Вовнянко, насправді добудова коштуватиме близько 250-300 мільйонів доларів.

Економічна правда

Новини