Експорт цукру заборонили задля продовольчої безпеки – Тетяна Гетьман

Фото: agronews

Україна з 5 червня по 15 вересня заборонила експорт цукру. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив напередодні. Зокрема, на експорт солодкого продукту встановили нульову квоту.

Чи це означає, що Україні може загрожувати дефіцит цукру – в ефірі розповіла директорка департаменту з питань агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

«На мою думку, темпи експорту останніх кілька місяців були доволі серйозні і ми вийшли до рекордних показників. І уряд в такий спосіб вирішив спрацювати на випередження для того, щоб не відбулось дефіциту внутрішньої пропозиції. Я не думаю, що це буде до кінця сезону. Бо такі різкі зупинки не є добрі для бізнесу, адже підприємці мають контракти. Сіялись площі під виробництво цукру, який мав бути спрямований на експорт. Тому я думаю, що це тимчасове явище», – зазначила Тетяна Гетьман.

Водночас вона допускає, що надмірний експорт може зашкодити внутрішній продуктовій безпеці. Оскільки українці під час війни не стали заможнішими, а навпаки. Але при цьому, вона радить не бігти в магазин і скуповувати цукор.

«Ми відкрита країна. Якщо нам чогось не вистачає – ми можемо компенсувати з інших країн. Але в цьому випадку мова йде про те, що внутрішніх запасів на сьогодні достатньо. І для того, щоб надмірний експорт не скоротив ті запаси, не призвів до зростання внутрішньої ціни, і було введено таке обмеження», – додала посадовиця.

оренда квартири Львів

Новини