Естонія надасть Україні рекордну військову допомогу

Протитанкова рушниця Carl-Gustav M4. Фото: Err

У четвер уряд Естонії вирішив надати Україні, яка відбиває російську агресію, військову допомогу на суму 113 мільйонів, що є найбільшим пакетом допомоги, наданим цією країною.

Про це повідомляє портал Err.

Пропозиція міністра оборони Естонії Ханно Певкура щодо військової допомоги Україні включає непряму вогневу та протитанкову зброю, а також боєприпаси на загальну суму 113 мільйонів євро. Таким чином військова допомога Естонії Україні зросте до 370 мільйонів євро, або трохи більше одного відсотка валового внутрішнього продукту Естонії, повідомила прес-служба уряду.

Цього разу пакет військової допомоги складається з гаубиць, боєприпасів, засобів забезпечення артилерії та гранатометів.

За даними ERR, Естонія надає десятки 155-мм і 122-мм гаубиць, тисячі снарядів і вантажівок до них, понад сотню протитанкових знарядь Carl-Gustav і понад тисячу одиниць боєприпасів до них.

Хоча допомога, виділена рішенням у четвер, частково взята із запасів, які вже використовуються самою Естонією, уряд підтвердив у своєму прес-релізі, це не призведе до зниження обороноздатності Естонії, оскільки дефіцит боєготовності переданої артилерії буде повністю відновлено лише в майбутньому. Запланований перехід на мобільні ракети K9, закуплені у Південної Кореї, триває, і оборона Естонії також буде посилена присутністю союзників, включаючи нещодавно додані американські мобільні ракетні установки HIMARS, оголосив уряд.

«Зі своєї болісної історії естонці знають, що відбувається, коли зло перемагає, а велика країна поглинає маленькі. Якщо Україна впаде, свобода в інших частинах світу також під загрозою. Допомагаючи Україні захистити її незалежність, ми захищаємо права всіх країни, включно з Естонією», – заявила прем’єр-міністр Кая Каллас.

Прем’єр-міністр додала, що українці дуже швидко навчилися запускати нові системи озброєння.

Каллас також заохочувала інші країни надіслати Україні допомогу зі зброєю: «Усі країни повинні переглянути свої запаси та виступити за те, щоб галузі могли виробляти більше та швидше. Війна Росії проти України має ціну – ціну, яку ми платимо в євро, і українці платять своїм життям».

Новини