Генерал США: Україна не здаватиме Бахмут

Фото: BBC

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі називає битву в районі Бахмута найбільш масштабною за втратами станом на зараз і прогнозує, що українські сили не будуть відступати з міста.

Про це, як, він сказав на пресконференції у вівторок за підсумками засідання Контактної групи з питань оборони України, повідомляє «Європейська правда» з Брюсселя.

«Найбільш динамічний зсув лінії фронту в обидва боки загалом відбувається в районі Бахмута. Українці змінюються, вони воюють в обороні; росіяни, насамперед група «Вагнера», нападають. Я б описав це як украй затяжну битву на виснаження з дуже високим рівнем втрат, особливо з російського боку», – зазначив Міллі.

Американський генерал додав, що битва за Бахмут відбувається без «хитромудрих маневрів», це «просто низка атак, багато артилерійського вогню з украй високим рівнем втрат у цьому конкретному районі».

«Скільки це буде тривати – сказати важко. Це триває вже кілька тижнів, і я вважаю, що триватиме, поки росіяни зможуть продовжувати (бій). Я не думаю, що українці просто зламаються й програють, вони продовжуватимуть бій», – сказав Міллі й додав, що США будуть стежити за тим, аби Україна мала достатньо засобів для подальших дій на полі бою.

Як відомо, Бахмут наразі є головним напрямком наступу російських окупаційних сил, які направляють туди мобілізованих, призовників і найманців приватної військової компанії «Вагнера». Попри те, що штурм міста ведеться фактично понад пів року, РФ так і не змогла його взяти.

За даними британської розвідки, від 7 лютого війська РФ, ймовірно, досягли тактичних успіхів у двох ключових секторах біля Бахмута і Вугледара.

Новини