Глава МЗС Чехії заявив про спецтрибунал над керівництвом РФ за воєнні злочини в Україні

Фото: Infopost.media

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський висловився за створення спецтрибуналу над вищим керівництвом Росії за воєнні злочини, скоєні в Україні.

Про це він заявив у своєму Twitter, пише «Європейська правда».

«Чехія – серед країн, які виступають за створення спеціального трибуналу для суду над вищим політичним керівництвом Росії за злочини в Україні. Будь-які політичні лідери держави мають нести відповідальність за розв’язання війни. Зараз не час говорити про мир. Росія розуміє тільки силу… Якщо ми хочемо безпеки – мають діяти правила, і ми маємо забезпечувати їхнє виконання на міжнародному рівні», – заявив Ян Ліпавський.

Він додав, що не міг би уявити себе в уряді, який би не підтримував Україну.

Нагадаємо, минулого тижня в Україну приїздила делегація уряду Чехії на чолі з прем’єром Петром Фіалою. У межах цього візиту глава чеського уряду й президент України підписали Спільну декларацію щодо євроатлантичної перспективи України.

У п’ятницю стало відомо, що в рамках нового пакету допомоги Україні США та Нідерланди разом оплатять відновлення танків Т-72, які перебувають на зберіганні у Чехії. Раніше чехи зібрали понад мільйон євро на купівлю для України модернізованого танка Т-72, який назвали на честь першого президента Чехословаччини.

Новини