Глава МЗС Угорщини прибув в Білорусь «говорити про мир» в Україні

Фото: Петер Сійярто, Фейсбук

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто прибув до Мінська з візитом.

Про це міністр повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За його словами Угорщина очікує, що всі члени міжнародного співтовариства якнайшвидше почнуть діяти в інтересах миру і уникати будь-яких кроків, які можуть призвести до продовження або ескалації війни.

«Це мирна позиція, яку я буду займати на переговорах у Мінську сьогодні» – заявив Сійярто.

Водночас він очікує критики свого візиту до Білорусі – це перший за дуже тривалий період візит європейського посадовця такого рівня до Мінська.

«Очевидно, що багато хто буде атакувати візит, але наша позиція чітка: канали комунікації повинні бути відкритими. Якби ми цього не зробили, я не зміг би сьогодні донести до вас заклик до миру» – заявив Сійярто.

Слід зазначити, що візит, зокрема, з високою ймовірністю викличе критику Польщі, яка тривалий час розглядалася угорським урядом як один з його найбільших союзників, пише Європейська правда.

Однак через різні погляди на війну РФ проти України між Варшавою і Будапештом спостерігається охолодження відносин. У березні минулого року правляча партія Польщі «Право і Справедливість» заморозила більшість контактів з правлячою партією Угорщини.

Також у березні проросійський курс Угорщини призвів до скасування зустрічей у форматі «Вишеградської четвірки», які однак згодом все ж поновились.

Новини