Головне, щоб трибунал щодо злочинів РФ, засудив ідеологію, – литовський суддя


Створення спеціального трибуналу за російські злочини стало головним питанням «юридичного Рамштайну», який відбувся у Львові. На конференцію United for Justice зібралися судді, прокурори, правники та державні управлінці з багатьох країн.

Про що там йшлося, в ефірі  ТРК «Перший Західний» розповів голова Конституційного суду Литви у 2014-2021 рр. Дайнюс Жалімас.

За його словами, найголовніше питання стосувалось того, як створити Міжнародний трибунал в обхід Ради безпеки ООН. Раніше всі подібні трибунали проти інших країн створювались внаслідок спеціальної резолюції Радбезу ООН.

«Проблема також в тому, щоб переконати інші країни в тому, що міжнародний трибунал потрібен всім. Багатьом ще важко зрозуміти, що призвело до агресії, її масштаби. Росія скотилась, мабуть, вже безповоротно до ідеології неонацизму. Деяким країнам це прийняти все ще важко»,  – вважає литовський правник.

Тому такий трибунал підтримують не всі країни.  Індія, країни Африки або Латинської Америки, за його словами, сприймають війну проти України як справу європейського масштабу, а не глобального.

Також, на його думку, на трибуналі важливо не так покарати конкретних людей, як засудити саму ідеологію.

«Важливо, щоб всі зрозуміли, що система ідей, яка відкидає право на існування цілих народів, як наприклад, українського, є злочинною. Я не виключаю, що і литовського народу. Його, очевидно, також не повинно бути, принаймні у вигляді незалежної країни. Треба, щоб як нацизм в 1946-му, ці ідеї оголосили злочинними і в майбутньому карали за поширення таких ідей», – переконаний Дайнюс Жалімас.

Новини