Графіки обмеження електроенергії повернуться з початком робочого тижня – ДТЕК

Фото: vechirniy.kyiv

Поєднання низки факторів: збільшення генерації, зниження споживання через вихідний і потепління, а також ремонт мереж сприяли відсутності відключень в неділю, але українцям все одно на робочі дні потрібно готуватися до застосування графіків обмеження електропостачання

Про це в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини» в неділю повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, пише Інтерфакс-Україна.

«Комбінація декількох факторів дає змогу сьогодні, в конкретний день, не обмежувати споживання. Але завтра, коли буде робочий день і споживання підвищиться, будуть застосовуватися графіки відключень», – сказав Сахарук.

Водночас він пояснив, що збільшити генерацію дали змогу і її поставки, повернуті в систему низка теплових і атомних блоків, зростання виробництва е/е сонячними станціями через сприятливі погодні умови, а також відремонтовані «завдяки титанічній праці енергетиків» мережі.

З іншого боку, відіграє позитивну роль, за його словами, потепління, продовження дня і зменшення споживання у зв’язку з вихідними днями.

Водночас Сахарук уточнив, що крім балансових відключень, тобто обмежень генерації, є ще й мережеві обмеження, через які в низці областей можуть і зараз бути відключення.

«У нас залишається багато точок, сильно постраждалих внаслідок обстрілів і які ще не відремонтовані повністю, наприклад, Одеса, Київщина Харківщина, Запоріжжя», – зазначив топменеджер ДТЕК.

Як повідомлялося, зараз в роботі всі дев’ять доступних після окупації ЗАЕС блоків атомних станцій – за останні кілька днів енергосистема отримала додатково 1220 МВт потужності після виходу з ремонту одного з блоків АЕС і збільшення потужності іншого на 220 МВт у зв’язку із завершенням ремонту турбогенератора.

Новини